News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

‘पत्रकार र संस्थागत विकासका लागि दुई करोड बजेट’

'पत्रकारहरुको हकहित र सम्वद्र्धनका लागि सदा प्रतिवद्ध' : मुख्यमन्त्री पोखरेल

पोखरा । गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेलले पत्रकारहरुको हकहित र सम्वद्र्धनका लागि आफू सदा प्रतिवद्ध रहेको बताएका छन् । नेपाल प्रेस युनियन कास्की नेतृत्वको प्रतिनिधिमण्डलसँगको भेटमा मुख्यमन्त्री पोखरेलले सो कुरा बताएका हुन् ।

गण्डकी प्रदेश सरकारले पत्रकारका लागि दुई करोडभन्दा धेरै बजेट छुट्याइएको छ । यस प्रदेशका ६ वटा जिल्लाहरुमा नेपाल पत्रकार महासंघको शाखा भवनहरु निर्माणका लागि सरकारले ६० लाख रुपैयाँको बजेट प्रस्ताव गरेको सरकारका प्रवक्ता एवम् सामाजिक विकासमन्त्री कुमार खड्काले जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघकी केन्द्रिय सदस्य सरिता तिम्सिना पंगेनीले मिडिया हाउसलाई भन्दा बढि श्रमजीवी पत्रकारहरुको संरक्षण र क्षमता विकासका लागि प्रदेश सरकारले ध्यान दिनुपर्नेमा जोड दिईन् । प्रेस युनियन कास्कीका अध्यक्ष नवीन सिग्देलले श्रमजीवी पत्रकारको मनोबल बढाउने खालको कार्यक्रममा प्रदेश सरकारको साथ आवश्यक रहेको बताए । युनियनका केन्द्रिय उपाध्यक्ष रमेश पौडेलले सञ्चारमाध्यमको मर्म बुझ्नुपर्ने बताउँदै मिडिया विधेयकमा छलफल गरेर मिडियामैत्री बनाउनुपर्ने धारणा राखे ।

प्रेस युनियन कास्कीका सल्लाहकार गंगाधर पराजुलीले पत्रकार, सञ्चारगृह र महासंघलाई सक्षम र सदृढ बनाउँदै लैजानुपर्ने धारणा राखे । प्रेस युनियन कास्कीका सल्लाहकार राजबहादुर गुरुङ र शिरोमणि बराल, पत्रकार महासंघका केन्द्रीय सदस्य सरिता तिम्सिना पत्रकार महासंघ कास्कीका अध्यक्ष विमला भण्डारीलगायतले आमसञ्चार प्रतिष्ठान, लोककल्याणकारी विज्ञापनलगायत विषयमा आआफ्नो भनाइ राखेका थिए ।

प्रतिक्रिया