News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

मुख्यमन्त्री गुरुङ विरुद्धको अविश्वासको प्रस्तावमाथि २७ गते मतदान हुने

'वैशाख १५ गते नै हुने मतदान सांसद शाही बेखबर बनाईएपछि रोकिएको थियो'

पोखरा । गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङ विरुद्धको अविश्वासको प्रस्तावमाथि यहीँ वैशाख २७ गते मतदान हुने भएको छ । कार्यव्यवस्था परामर्श समितिको आज बिहीबार बसेको बैठकले २७ गते बैठक गर्ने प्रस्ताव राखेपछि र त्यसमा दलहरुले आ–आफ्नो अडान छाड्दै सहमत भएका हुन् ।

सत्तारुढ नेकपा एमालेले वैशाख २८ गते र विपक्षी दलहरुले वैशाख २६ गते नै बैठक राख्नुपर्ने अडान लिएपनि अन्ततः दुवै पक्षहरु वैशाख २७ गते सहमत भएका हुन् । गत वैशाख १५ गते नै मुख्यमन्त्री गुरुङ विरुद्ध अविश्वासको प्रस्तावमाथि मतदान हुने कार्यसूची निर्धारण भएपनि जनमोर्चाका सांसद नै गायव बनाइएपछि बैठक रोकिएको थियो ।

प्रतिपक्षहरुले मुख्यमन्त्री गुरुङले कुर्ची जोगाउन सांसद अपहरण काण्डमा मुछिएका विवादित पात्र महेश बस्नेत र राजीव पहारीको टिम परिचालित गरी सांसद खिमबिक्रम शाहीलाई गायब बनाएको आरोप लगाएका थिए । घटनाको सम्पूर्ण प्रकृति र संलग्नता हेर्दा दलहरुले लगाएको आरोप पुष्टि हुने धेरै तथ्यहरु सार्वजनिक हुँदै आईरहेका पनि छन् ।

वैशाख १५ गते मुख्यमन्त्रीका विरुद्धमा अविश्वासको प्रस्तावमाथि मतदान हुँदै गर्दा एकाएक जनमोर्चाका सांसद शाही बेखबर बनाईएपछि जनमोर्चाकी सचेतक पियारी थापाले शाहीको जीउज्यानको सुरक्षाको माग गर्दै बैठक रोक्न निवेदन दिएकी थिइन् । सोही निवेदनका आधारमा सभामुख नेत्रनाथ अधिकारीले सूचना टाँस गर्दै अर्को सूचना जारी नभएसम्मका लागि बैठक स्थगित गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया