News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

Uncategorized

पक्राउ पुर्जीसम्म नदिएर गैरन्यायिक हिरासतमा राखियो पत्रकार घिमिरेलाई, तत्काल रिहाईको माग

'दुईदिनदेखि थुनामा रहेका पत्रकारसहित अन्य व्यक्तिको विवरण आजसम्म पनि सार्वजनिक गर्न सकेन प्रहरीले'

पक्राउ पुर्जी समेत नदिएर गैरन्यायिक हिरासतमा राखिएका पत्रकार राजकुमार घिमिरे । जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले दुईदिन अघि पक्राउ गरेका पत्रकार घिमिरेसहित अन्य व्यक्तिहरुको विवरण तत्कालै सार्वजनिक नगर्नुले प्रहरीको नियत र कामप्रति शंका उब्जिएको छ । पत्रकार घिमिरेको रिहाईको लागि नेपाल पत्रकार महासंघ गण्डकी, कास्की शाखा, नेपाल प्रेस युनियन लगायतले दवाव दिएपनि नियतवश प्रहरी प्रशासनले मानसिक यातना दिने गरी थुनामा राखेको छ ।

पोखरा । जनपत्रकार संगठन कास्कीले पोखरापाटी मिडिया प्रा.लि.का सञ्चालक एवम् पोखरापाटी डटकमका सहसम्पादक राजुकमार घिमिरेको तत्काल रिहाईको माग गरेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले मंसिर ८ गते पक्राउ परेका पत्रकारसहित अन्य व्यक्तिहरुलाई आजसम्म सार्वजनिक गरेको छैन । पत्रकार घिमिरेलाई आजसम्म पनि कास्की प्रहरीले पक्राउ पुर्जी समेत नदिई मानसकि यातना दिदैं गैरन्यायिक थुनामा राखेको छ ।

कास्की संयोजक रमाकान्त बास्तोलाले जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले पत्रकार घिमिरेलाई अपहरण शैलीमा पक्राउ गरेकोप्रति ध्यानाकर्षण भएको बताएका छन् । गत मंसीर ८ गते पोखरा महानगरपालिका वडा नं. ३३ देउरालीस्थित बस्तीबाट जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीको टोलीले पक्राउ गरेको थियो ।

यसरी पक्राउ परेका पत्रकार घिमिरेलाई आजसम्म जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले पक्राउ पुर्जीसम्म नदिएको उनको परिवारले बताएको छ । नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको प्रतिबन्धित नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले गत मंसिर ८ गते सातौं पार्टी पुनर्गठन दिवसको अवसरमा आयोजना गरेको जनसभाको समाचार संकलनका लागि पत्रकार घिमिरे त्यहाँ पुगेका थिए । सोही क्रममा पत्रकार घिमिरेलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको हो ।

विचार र आस्थाका अधारमा पछिल्लो समय पत्रकारहरुमाथि धरपकड बढाउने, अनावश्यक दुःख दिने, समाचार संकलन गर्न पुग्दा विभिन्न तरिकाले मानसिक यातना दिने जस्ता गम्भिर मानवअधिकार र प्रेस स्वतन्त्रता विरोधी गतिविधि सरकारले बढाउँदै लगेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

पत्रकारमाथि प्रशासनको अनावश्यक हस्तक्षेपले संविधानले दिएको मौलिक हकमाथि नै सरकारले कुण्ठित गर्ने काम गरेको भन्दै यस्ता खाले हर्कत रोक्न र गैरन्यायिक हिरासतमा रहेका पत्रकार घिमिरेलाई विना शर्त रिहाई गर्न संयोजक बास्तोलाले माग गरेका छन् । विज्ञप्तिमा संविधानले प्रत्याभूत गरेको प्रेस अभिव्यक्ति, आस्था र विचारको स्वतन्त्रतालाई सम्मान गर्न आग्रह गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया

डनन्यूज ट्रेन्डिङ