News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

मुख्यमन्त्रीमा नेपाली कांग्रेसका कृष्णचन्द्र पोखरेलको दावी

'मुख्यमन्त्रीमा समर्थन गरेका सांसदहरुको हस्ताक्षर सनाखत, निर्णय भोलि हुने'

पोखरा । गण्डकी प्रदेशको मुख्यमन्त्रीमा नेपाली कांग्रेसका संसदीय दलका नेता कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेललाई नियुक्त गर्न माग गर्दै विपक्षी सांसदहरूले प्रदेश प्रमुख कार्यालयमा दाबी पत्र दर्ता गरेका छन् । विपक्षी गठबन्धनले बहुमत ३१ सांसदको हस्ताक्षर सहित गण्डकी प्रदेश प्रमुख सीताकुमारी पौडेल समक्ष बुझाएका हुन् ।

कांग्रेस संसदीय दलका नेता कृष्णचन्द्र नेपालीको नेतृत्वमा प्रदेश प्रमुखको निवासमा सशरीर उपस्थित भएर सांसदले हस्ताक्षर बुझाएका हुन् । कांग्रेस संसदीय दलका नेता कृष्णचन्द्र नेपालीलाई मुख्यमन्त्री बनाउन समर्थन जनाउँदै गण्डकी प्रदेश प्रमुख पौडेलसमक्ष विपक्षी गठबन्धनले बुझाएको ३१ सांसदको हस्ताक्षर सनाखत पनि गरिसकिएको छ ।

आज नेपाली कांग्रेसका १५, नेकपा माओवादी केन्द्रका ११, राष्ट्रिय जनमोर्चाका २, जनता समाजवादी पार्टीका २ र स्वतन्त्र सांसद दीपक मनाङेसहित प्रदेश प्रमुख कार्यालय पुगेका नेपाली कांग्रेस संसदीय दलका नेता कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेलले ३१ सांसदको समर्थन आफूलाई रहेको भनी प्रदेश प्रमुखलाई समक्ष हस्ताक्षरसहितको दावी पत्र पेश गरेका हुन् ।

हस्ताक्षर बुझाई सकेपछि सञ्चारकर्मीहरुसँग प्रतिक्रिया दिदैं नेपाली कांग्रेस संसदीय दलका नेता तथा मुख्यमन्त्रीमा प्रस्तावित कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेलले सशरिर उपस्थित भएर प्रदेश प्रमुख समक्ष दावी पत्र दर्ता गरेको बताए ।

आज बसेको गण्डकी प्रदेश सभाले प्रदेश प्रमुख समक्ष गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले विश्वासको मत प्राप्त गर्न नसक्दा पदच्युत भएको र अर्का राष्ट्रिय जनमोर्चाका सांसद कृष्ण थापालाई पदमुक्त गरिएको पत्र प्रदेश प्रमुख कार्यालयमा पठाएको थियो । लगत्तै प्रदेश प्रमुख सिता कुमारी पौडेलले नयाँ सरकार गठनका लागि आह्वान गरेकी थिईन् । प्रदेश प्रमुख पौडेलले नयाँ सरकारका गठनका लागि आह्वान गरेको दुईघण्टा भित्रमा नै विपक्षी गठबन्धनसहितको टोली दावी पत्र लिएर पुगेको थियो ।

नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, जसपा, राष्ट्रिय जनमोर्चा र एक स्वतन्त्र गरी ३१ जना सांसदहरुले मुख्यमन्त्रीमा पोखरेललाई नियुक्त गर्न सशरिर उपस्थित भएर हस्ताक्षर सनाखत गराएका छन् । बजेट ल्याउनुपर्ने समयको चापलाई मध्यनजर गर्दै छिट्टै निर्णय गर्न विपक्षी गठबन्धनले प्रदेश प्रमुख समक्ष आग्रह गरेका छन् । प्रदेश प्रमुखले आज विपक्षी गठबन्धनले दावी प्रस्तुत गरेका विषयमा भोलि ३ बजेसम्म अध्ययन गरी निर्णय दिने बताएकी छिन् ।

प्रतिक्रिया