News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

क्राईम–न्यूज डन न्यूज खोज प्रमुख समाचार

ढोरपाटनका फरार मेयर नेपालीले भने-‘सहकारीकै रकमले घरजग्गा किनेको हुँ, फिर्ता गर्छु’

पोखरा, २४ माघ । इमेज बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका संस्थापक अध्यक्ष तथा ढोरपाटन नगरपालिकाका मेयर देवकुमार नेपालीले सहकारीकै रकमले घरजग्गा किनेको स्वीकार गर्दै अब बचतकर्ताहरुलाई नैं फिर्ता गर्ने बताएका छन् । राज्यका निकायले वातावरण बनाई दिएमा आफू घरजग्गा बेचेर रकम फिर्ता गर्न तयार रहेको पनि उनको भनाई थियो ।

सहकारी ठगीमा फरार रहेका मेयर नेपालीले सहकारीको रकम दुरुपयोग गरी आफू र पत्नी छेलाका नाममा घरजग्गा जोडेकोले जनताको बचतको रकम र बैंकको ऋण समेतबाट किनिएका उक्त जग्गा र घरहरु फिर्ता गर्न तयार भएको विज्ञप्ति मार्फत् नैं सार्वजनिक गरेका छन् ।
गत मंगलबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै उनले भनेका छन्,–‘हामी जनताको बचत फिर्ता गर्न घर जग्गा बेच्न पनि तयार छौं । प्रहरीको रेड कर्नर नोटिस, अदालतमा परेको मुद्दा र संघर्ष समितिमार्फत आक्रोशित जनताका कारण त्यो बिक्री गर्ने वातावरण बनेको छैन ।’

यस अघि फरार मेयर गत मंसिर ५ गते फेसबुक लाइभमा आएर बचतकर्ताको रकम फिर्ता गर्ने बताएका थिए । सहकारी पीडित बचतकर्ताले दुई साताअघि बहुमत शेयर सदस्य मिलेर विशेष साधारण सभाको आयोजना गर्दै बैंकमा धितोमा रहेका घरजग्गा बेचेर बचतकर्ताको रकम फिर्ता गर्ने निर्णय गरेका थिए । लगत्तै मेयर नेपालीको नाममा रहेका घरजग्गाको कित्तासमेत उल्लेख गरेर लिलाम बिक्रीको प्रक्रिया शुरु भएको थियो ।

फरार मेयर नेपालीले ती घरजग्गा खरिदका क्रममा बचतकर्ताको १ अर्ब ५४ करोड रुपैयाँ हिनामिना गर्नुका साथै राष्ट्रिय सहकारी बैंक, गरिमा बिकास बैंक र ग्लोबल आईएमई बैंक समेतमा ३५ करोड रुपैयाँ ऋण लिएको देखिएको छ ।

एकहजार ५ सय ४८ बचतकर्ताको रकम हिनामिना गरेको आरोपमा अध्यक्ष नेपालीसहित सहकारीका तत्कालीन व्यवस्थापकहरु विरुद्ध सहकारी ठगी मुद्दा चलिरहेको छ । प्रहरीले सहकारीका कोषाध्यक्ष सहितका केही पदाधिकारी र सदस्यहरु पक्राउ गरेर अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

इमेज सहकारी गत वैशाख ६ गतेदेखि तरलता अभाव देखाएर बन्द गरिएको थियो । गत जेठ ५ गतेदेखि नैं अध्यक्ष नेपाली फरार छन् । उनीविरुद्ध नेपाल प्रहरीको इन्टरपोलले रेडकर्नर नोटिससमेत जारी गरिसकेको छ । मेयर नेपाली राजनीतिक संरक्षणमा नेपाल मैं रहेको आशंका गरिएको छ ।

बाढी पहिरो पीडितको राहत रकम समेत छाडेनन् मेयर नेपालीले
ढोरपाटनका मेयर देबकुमार नेपालीले चार वर्ष अघि संकलन गरिएको राहत रकमसमेत तत्कालीन नगर उपप्रमुखसहित अन्यको नाममा चेक बनाएर हिनामिना गरेका थिए ।

पीडितका नाममा संकलन भएको ३ करोड रुपैयाँ नगरपालिकाको खातामा नभेटिएपछि गत असारमा नीति तथा कार्यक्रम र बजेट निर्माणको बेला यो विषय सार्वजनिक भएको थियो । त्यतिबेला मेयर नेपाली श्रीमतीसहित फरार भइसकेका थिए । कार्यवाहक नगर प्रमुखका रुपमा उपप्रमुख धनबहादुर कायतले बजेट ल्याएका थिए ।