News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

जनमोर्चाले कृष्ण थापालाई संसदीय दलको नेताबाट हटायो

'थापालाई सांसद पद नै नरहने गरी कारवाही गरेमा मात्र बहुमतको सरकार गठन हुन सक्छ'

पोखरा । राष्ट्रिय जनमोर्चाले पार्टी निर्णय र निर्देशन विपरित काम गरेको भन्दै संसदीय दलको नेताबाट कृष्ण थापालाई हटाएको छ । नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीसँग सरकार बनाउने निर्णयमा समर्थन नगरेपछि जनमोर्चाको केन्द्रीय सचिवालयको बुधबार बसेको जुम बैठकले सांसद थापालाई तत्कालै संसदीय दलको नेताबाट हटाउने निर्णय गरेको हो ।

आज बुधबार जनमोर्चाका महासचिव मनोज भट्टले सांसद थापालाई संसदीय दलको नेताबाट हटाईएको जानकारी गण्डकी प्रदेशका सभामुख नेत्रनाथ अधिकारीलाई जानकारी गराएका छन् । सोही विषयमा जनमोर्चाका सचेतक पियारी थापाले सांसद कृष्ण थापालाई संसदीय दलको नेताबाट हटाईएको निर्णयको जानकारी संसद सचिवालयमा दर्ता गरिसकेकी छिन् ।

गत वैशाख १० गते थापासहित बसेको जनमोर्चा केन्द्रीय समितिको बैठक र १२ गते दलका नेताको हैसियतमा थापाकै अध्यक्षतामा बसेको बैठकले गरेको निर्णय पालना नगरेका कारण दलको नेताबाट हटाएको सचेतक थापाले पत्रमा उल्लेख गरेकी छिन् ।

थापासहित बसेको बैठकले गण्डकी प्रदेशमा नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीसँग मिलेर नयाँ सरकार बनाउने निर्णय गरेको थियो । पार्टी निर्णय र निर्देशन विपरित काम गरेको भन्दै थापालाई बुधबार आज नै जनमोर्चाले स्पष्टीकरण सोधेको थियो ।

यस विषयमा बागलुङको जैमिनीस्थित घरमा पुगेका सांसद थापाले आफूलाई केही थाहा नभएको सञ्चारमाध्यमहरुमा बताएका छन् ।
जनमोर्चाले थापालाई दलको नेताबाट हटाए पनि सांसद पदबाट नहाउँदा अझै पनि कांग्रेस नेतृत्वको विपक्षी गठबन्धनलाई तत्काल सरकार बनाउन बहुमत भने पुग्दैन । यदि जनमोर्चाले सांसद थापालाई सांसद पद नै नरहने गरी कारवाही गरेमा मात्रै विपक्षी गठबन्धनलाई सरकार गठन गर्न बल्ल बहुमत पुग्नेछ ।

प्रतिक्रिया