News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

उखु किसानलाई शोषण गर्ने ठगहरुलाई जनसत्ताले कारवाही गर्ने

'सम्पूर्ण उत्पीडित उखु किसानहरुले पाउनु पर्ने रकम क्षतिपूर्तिसहित तुरुन्तै भुक्तान गर्न जोडदार माग'

पोखरा । नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको केन्द्रीय जनपरिषद् नेपालले उखु किसानहरुलाई शोषण गर्ने ठगहरुलाई कारवाही गर्ने चेतावनी दिएको छ ।

केन्द्रीय जनपरिषद् नेपालका प्रमुख सन्तोष बुढामगरले एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै उखु किसानहरुको समस्या र आन्दोलनबारे जनसत्ताका तर्फबाट गम्भिर र सुक्ष्म अध्ययन भईरहेको उल्लेख छ ।

चिनी उद्योगका मालिकहरुबाट लामो समय शोषण र उत्पीडन झैल्दै आईराखेका र सरकारबाट समेत ठगिएर आफ्नो पसिनाको मूल्य पाउन पटक–पटक सडकमा उत्रिन बाध्य भएका उखु किसानको समस्या र आन्दोलनबारे जसत्ताका तर्फबाट गम्भीर र सुक्ष्म अध्ययन भईरहेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

सरकार नै साक्षी सबेर भएको सहमति कार्यान्वयन गराउन आन्दोलन गर्नुपर्ने अवस्था आउनु यो राज्यव्यवस्थाको चरम लापरवाही, गैरजिम्मेवारी, निकम्मापन र असफलता भएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । केन्द्रीय जनपरिषद्ले उखु किसानहरुको आन्दोलनप्रति पूर्ण साथ र ऐक्यवद्धता प्रकट गरेको छ ।

श्रमिक किसानहरुको पसिनाबाट केही दलालहरुको दिनप्रतिदिन महल ठडिदैं जाने र जीवनभर मेहनतरत किसानहरुको भएको घर र खेत समेत लिलाम भई बेघरबार र विचल्ली बन्नुपर्ने परिपाटी र यस्तो राज्यव्यवस्थाको अन्त्यका लागि एकीकृत जनक्रान्तिमार्फत् संघर्षमा लडिरहेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

केन्द्रीय जनपरिषद् नेपालका प्रमुख बुढामगरले सम्पूर्ण उत्पीडित उखु किसानहरुले पाउनु पर्ने रकम क्षतिपूर्तिसहित तुरुन्तै भुक्तान गर्न जोडदार माग गर्नुभएको छ । उत्पीडित किसानहरुका तर्फबाट किसानमारा शोषक र ठगहरुलाई जनसत्ताले कारवाही गर्ने चेतावनी प्रमुख बुढामगरले विज्ञप्तिमार्फत् दिनुभएको छ ।

प्रतिक्रिया

डनन्यूज ट्रेन्डिङ