News Portal

ताजा शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

प्रधानमन्त्री प्रचण्डसहित ७ जना मन्त्रीहरुले लिए शपथ

'नवगठित मन्त्रिपरिषद्को बैठक आज साँझ साढे ६ बजे नैं बस्ने'

काठमाडौं, ११ पुस । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले तेस्रोपटक प्रधानमन्त्रीका रुपमा शपथ ग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री प्रचण्डले शीतल निवासमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीबाट शपथ लिएका थिए ।

प्रधानमन्त्री प्रचण्डसहित तीनजनाले उपप्रधानमन्त्रीमा सपथ लिएका छन् । साथै ४ जना मन्त्रीहरुले पनि शपथ लिएका छन् । उपप्रधानमन्त्रीहरुमा नेकपा एमालेका विष्णु पौडेलले अर्थ मन्त्रालय, नेकपा माओवादी केन्द्रका नारायणकाजी श्रेष्ठले भौतिक पूर्वाधार र राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका रवि लामिछानेले गृहमन्त्रालयको जिम्मेवारी सम्हालेका छन् ।

त्यसैगरी, मन्त्रीहरुमा ज्वालाकुमारी साह, दामोदर भण्डारी, राजेन्द्र राई र अब्दुल खानले विना विभागीय मन्त्रीको रुपमा शपथ लिएका छन् । त्यसबाहेक करिब १० जनाले शपथको तयारी गरेको भए पनि अन्तिममा भने सात मन्त्रीले मात्रै शपथ लिएका थिए ।

नेकपा एमालेले पौडेलसँगै ज्वाला साह, राजेन्द्रकुमार राई र दामोदर भण्डारीलाई पनि सरकारमा पठाएको छ । उनीहरुमध्ये तीनजनाको शपथ भएको छ तर मन्त्रालय भने पछि टुंगो लगाइने भएको छ । साहले भने ढिलागरी शपथ लिएकी थिइन् ।

राष्ट्रिय जनमत पार्टीका तर्फबाट अब्दुल खानलाई उद्योगमन्त्रीको रुपमा शपथ गराइने तयारी भए पनि अहिले भने विना विभागीय मन्त्रीको रुपमा शपथ गराइएको छ ।

नवगठित मन्त्रिपरिषद्को बैठक आज सोमबार साँझ नैं बस्ने भएको छ । प्रधानमन्त्री प्रचण्डको सचिवालयका अनुसार आज सोमबार साँझ साढे ६ बजे नवगठित मन्त्रिपरिषद्को पहिलो बैठक सिंहदरबारस्थित प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयमा बस्दैछ ।