News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

कृष्ण थापा : विवादित र धुमिल छवि भएका पात्र

'मेयर हुँदा थापाले भर्ती गरेका कार्यकर्ताहरुले महानगरपालिकामा वेथिति मच्चाई रहेका छन्'

नेकपा एमालेले पोखराको मेयर र उपमेयर जिते पनि न त पोखराको विकासका लागि घोषणा पत्रमा भने झैं काम गर्न सक्यो, न त महानगरपालिका भित्रको व्यथितिलाई हटाउन र सुधार्न सक्यो । यसपटक पोखरा महानगरपालिकाको नेतृत्व सम्हालिसकेको एमालेसँग पोखराको विकासका लागि न त नयाँ योजना छन्, न त कुनै दीर्घकालिन योजना नै । अघिल्लोपटक काम गर्न नसकिएको भन्दै क्षमायाचना गर्दै दोस्रोपटकका लागि मत माग्नु बाहेक एमालेसँग पोखरामा अर्को विकल्प छैन ।

पोखरा, १२ वैशाख । सुन चोरीको आरोप लागेपछि नेकपा एमालेले पोखरा महानगरपालिकाको मेयरको उम्मेदवार परिवर्तन गरेको छ । तर दीपक पौडेललाई हटाएर पूर्वमेयर एवं प्रदेश सांसद रहेका कृष्ण थापालाई मैदानमा उतारे पनि उनको धुमिल छवि, विवादित चरित्र र प्रवृत्तिका कारण एमालेका उम्मेदवार कमजोर देखिएका छन् ।

मेयरमा कृष्ण थापाको नाम सार्वजनिक भएसँगै उपमेयरमा मञ्जु गुरुङ दोहोरिने भएकी छिन् । यसअघि उपमेयरमा चुनाव नलड्ने सार्वजनिक अभिव्यक्ति दिएकी उपमेयर गुरुङ अहिले भने चुनावी मैदानमा उत्रिने भएकी छिन् ।

पूर्वमेयर थापाले आफ्नो कार्यकालमा पोखराको विकास भन्दा पनि महानगरपालिकाको ढुकुटी नैं रित्याउने गरी सयौंको संख्यामा एमालेका कार्यकर्ताहरुलाई भर्ती गरेका थिए । तिनै थापाले करारमा भर्ती गरेका कार्यकर्ताहरुले आजसम्म पनि पोखरा महानगरपालिकामा वेथिति मच्चाई रहेका छन् ।

पोखरा महानगरपालिकामा पूर्वमेयर कृष्ण थापाले भर्ती गरेका कार्यकर्ताहरुसँग सेटिङ मिलाएर जनप्रतिनिधि नभएको अवस्थामा उनले आफ्नो गर्जो टार्ने गरेको आरोप पटक–पटक लाग्दै आईरहेको थियो । पेट्रोल, जाँडरक्सीदेखि विभिन्न खर्चहरुको विल बनाएर पोखरा महानगरपालिकाबाट पूर्वमेयर थापाले रकम असुल्ने गरेको आरोप लाग्ने गरेको हो ।

जातीयताका विषयमा निकै संकुचित पूर्वमेयर थापाले संगिन विषयमा समेत विवादित टिकाटिप्पणी गरेर ओलिचित भएका थिए । जातीय विभेदको अभियोगमा हिरासतमा रहेका व्यक्तिहरुलाई विना शर्त रिहाई गर्न विज्ञप्ति नै जारी गर्ने काम समेत थापाले गरेका थिए ।

पोखरा–१६ बाटुलेचौरमा दलित समुदायमाथि सार्वजनिक स्थलमा बनेको क्रियापुत्री भवन प्रयोग गर्न नदिएको घटनामा क्षेत्री समुदायको पक्षमा सांसद थापाले ०७७ वैशाख २४ गते विज्ञप्ति नै निकालेका थिए । नेता थापाको यो विज्ञप्तिको चौतर्फि विरोध भएको थियो । प्रदेश सांसद रहेका थापालाई कारवाहीको माग गर्दै संसदीय दलमा नै उजुरी परेको थियो ।

पोखरा महानगरपालिकामा पूर्वमेयर कृष्ण थापाले भर्ती गरेका कार्यकर्ताहरुसँग सेटिङ मिलाएर जनप्रतिनिधि नभएको अवस्थामा उनले आफ्नो गर्जो टार्ने गरेको आरोप पटक–पटक लाग्दै आईरहेको थियो । पेट्रोल, जाँडरक्सीदेखि विभिन्न खर्चहरुको विल बनाएर पोखरा महानगरपालिकाबाट पूर्वमेयर थापाले रकम असुल्ने गरेको आरोप लाग्ने गरेको हो ।

दोस्रो पटक पनि नेकपा एमालेले पोखराको मेयर र उपमेयर जिते पनि न त पोखराको विकासका लागि घोषणा पत्रमा भने झैं काम गर्न सक्यो, न त महानगरपालिका भित्रको व्यथितिलाई हटाउन र सुधार्न सक्यो । यसपटक पोखरा महानगरपालिकाको नेतृत्व सम्हालिसकेको एमालेसँग पोखराको विकासका लागि न त नयाँ योजना छन्, न त कुनै दीर्घकालिन योजना नै । अघिल्लोपटक काम गर्न नसकिएको भन्दै क्षमायाचना गर्दै दोस्रोपटकका लागि मत माग्नु बाहेक एमालेसँग पोखरामा अर्को विकल्प छैन ।

-संशोधन गरिएको  (प्रधान सम्पादक)

प्रतिक्रिया