News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

राजनीति समाचार

समाजसेवी गौरीमाया घिमिरे ‘देउराली आमा’को निधन

'दुःखका दिनमा पार्टीलाई निस्वार्थ सहयोग गर्ने देउराली आमालाई काँग्रेसले स्मरण गरिरहने'

आमाले दसैंको टीकाका दिन विदेशमा रहेका दाइ आउन नभ्याए तिमीले नै मलाई दागबत्ती दिनु र क्रिया गर्नु कान्छी भनेकाले आफू १३ दिन नै क्रियामा बस्ने छोरी कमला घिमिरेले बताइन् ।

पोखरा, ४ कार्तिक । रूपा गाउँपालिका देउरालीस्थित समाजसेवी गौरीमाया घिमिरेको निधन भएको छ । ‘देउराली आमा’ का नामले परिचित गौरीमायाको कार्तिक १ गते सोमबार बिहान ६ बजे ६४ वर्षको उमेरमा मृत्यु भएको हो ।

वि.सं. २०१४ साल असोज २९ गते कास्कीको म¥ज्याङकोट बसौला परिवार उनको जन्म भएको थियो । उनी अमरबहादुर घिमिरेसँग २०३१ सालमा वैवाहिक जीवनमा बाँधिएकी थिइन । रूपा गाउँपालिका देउराली स्वास्थ्य चौकीमा ३ दशक स्वास्थ्यकर्मीका रूपमा काम गरेकी घिमिरेले हातेमालो आमा समूह, खानेपानी, वन, सडक उपभोक्ता समितिमा रहेर सामाजिक सेवा गरेकी थिइन ।

गौरीमाया केही समयदेखि दम रोगले आक्रान्त थिइन । उनका एक छोरा रमेश घिमिरे बुहारी प्रतीक्षा कार्की, छोरी सरु घिमिरे, कमला घिमिरे, श्रीमान अमरबहादुर घिमिरे, दुई नाती र दुई नातिनी छन् ।

नेपाली काँग्रेसका पूर्व महामन्त्री, पूर्व सभामुख, पूर्व कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री तारानाथ रानाभाटले सतिघाट पुगेर गौरीमायालाई श्रद्धाञ्जली दिँदै ‘दुःखका दिनमा पार्टी र कार्यकर्तालाई निस्वार्थ सहयोग गर्ने’ क्रियाशील सदस्यलाई नेपाली काँग्रेसले स्मरण गरिरहने बताए ।

पोखराको मणिपाल शिक्षण अस्पतालमा आयोजित श्रद्धाञ्जली सभामा नेपाली काँग्रेस कास्कीका पूर्व सभापति तथा पूर्व कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री यज्ञबहादुर थापाले पार्टीको झण्डा ओढाएर श्रद्धान्जली दिएका थिए ।

पोखरा उपत्यका नगरविकास समितिका पूर्व अध्यक्ष प्रकाशमोहन खनालले नेपाली काँग्रेस पार्टीलाई माया गर्ने र गुन लगाउने आमा गुमाएकोमा समवेदना व्यक्त गरेका गरे । रूपा गाउँपालिकाका अध्यक्ष नवराज ओझा श्रद्धाञ्जली सभामा सरिक थिए ।

नेपाली काँग्रेसका पूर्व महामन्त्री, पूर्व सभामुख, पूर्व कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री तारानाथ रानाभाटले सतिघाट पुगेर गौरीमायालाई श्रद्धाञ्जली दिँदै ‘दुःखका दिनमा पार्टी र कार्यकर्तालाई निस्वार्थ सहयोग गर्ने’ क्रियाशील सदस्यलाई नेपाली काँग्रेसले स्मरण गरिरहने बताए ।

आमाले दसैंको टीकाका दिन विदेशमा रहेका दाइ आउन नभ्याए तिमीले नै मलाई दागबत्ती दिनु र क्रिया गर्नु कान्छी भनेकाले आफू १३ दिन नै क्रियामा बस्ने छोरी कमला घिमिरेले बताइन् । उनको बुधबार गगनगौंडा सतिघाटमा हिन्दु परम्पराअनुसार दाहसंस्कार गरिएको र छोराछोरी दुवै क्रियामा रहेका पारिवारिक स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

प्रतिक्रिया