News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार स्वास्थ्य

गण्डकी प्रदेशका ९ जिल्लामा अक्सिजन प्लान्टको स्थापना

'कतिपय जिल्लाहरुमा अक्सिजन उत्पादन भई सेवा दिन थालिएको छ' : डा. शर्मा

पोखरा । कोभिडको महामारीसँगै सरकारी अस्पतालहरुमा धमाधम अक्सिजन प्लान्टको स्थापना हुन थालेपनि निजी तथा सामुदायिक अस्पतालहरु भने अन्यौंलमा नैं रहेका छन् । सरकारले कोरोना संक्रमितको उपचार गर्ने निजी तथा सामुदायिक अस्पतालहरुलाई १५ दिनको अल्टिमेटम दिए पनि अक्सिजन प्लान्ट ल्याउन नसक्दा अन्यौंलता कायमै छ ।

कुनै बेला अक्सिजन नपाएर एकै रातमा कोरोना संक्रमित ८ जनासम्मले ज्यान गुमाएको गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखरामा अहिले भने उपचारका लागि बाहिरी जिल्लाहरुबाट समेत संक्रमितहरु आउन थालेका छन् । यस प्रदेशमा सरकारी, निजी तथा सामुदायिक गरी ३६ वटा अस्पतालहरुमा कोरोना संक्रमितहरुको उपचार भईरहेको छ ।

कोभिडको दोस्रो चरणको महामारीसँगै पछिल्लो समय यस प्रदेशका ११ मध्ये तनहुँ र मनाङ बाहेक ९ जिल्लामा सरकारले अक्सिजन प्लान्टको स्थापना गरिसकेको छ । यस प्रदेशका कतिपय जिल्लाहरुमा अक्सिजन उत्पादन भई विरामीहरुलाई सेवा दिन थालिएको स्वास्थ्य निर्देशनालय गण्डकी प्रदेशका निर्देशक डा.विनोद विन्दु शर्माले जानकारी दिएका छन् ।

गण्डकी प्रदेश कैं कोरोना संक्रमणको ‘हट स्पट’का रुपमा चिनिएको पोखराको सबैभन्दा ठुलो सरकारी अस्पताल पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा बर्दिया, दाङ, प्युठान, कपिलवस्तु हुँदै काठमाडौंबाट समेत कोरोना संक्रमितहरु उपचारका लागि आउने गरेको निर्देशक डा.शर्माले बताए ।

प्रतिक्रिया