News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति स्वास्थ्य

अक्सिन उद्योगका लागि भन्सार, भ्याट मिनाहा र अनुदान

'सामुदायिक तथा निजी अस्पतालललाई अक्सिजन प्लान्ट स्थापनामा ५० प्रतिशत पुँजीगत अनुदान'

काठमाडौं । अक्सिजन उद्योगका लागि सरकारले भन्सार, भ्याट मिनाहा गर्दै ५० प्रतिशतसम्म पुँजीगत अनुदान दिने भएको छ । आर्थिक वर्ष २०७८ र ७९ को बजेट वक्ताव्य सार्वजनिक गर्दै अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले यस्तो घोषणा गरेका हुन् ।

अक्सिजन नपाएर देशभरी नै कोरोना संक्रमित लगायत अन्य विरामीहरुको अकालमा मृत्यु हुन थालेपछि सरकारले बजेटमार्फत् अक्सिजन उद्योग स्थापना गर्नेलाई उपकरण आयातमा लाग्ने भन्सार र भ्याटसहित अनुदानको घोषणा गरेको हो । सरकारले सामुदायिक तथा निजी अस्पतालले जडान गर्ने अक्सिजन प्लानटको लागतमा सरकारले ५० प्रतिशत पुँजीगत अनुदन दिने बजेटमा उल्लेख गरेको छ ।

भईरहेको अक्सिजन उत्पादन कम्पनीहरुलाई पनि सरकारले कोभिड अवधिभरका लागि अक्सिजन उत्पादन गर्दा लाग्ने बिजुलीमा ५० प्रतिशत छुट दिने घोषणा गरेको छ ।

प्रतिक्रिया