News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउन हस्ताक्षर गर्ने एमालेका २३ सांसदहरु

'यसपटक गोकर्ण विष्ट, पवित्रा निरौला र गणेश पहाडीले हस्ताक्षर गरेनन्'

काठमाडौँ । सत्ता नेकपा एमाले कैं छ । तर एमाले कैं २३ सांसदहरुले नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्तिको माग गर्दै हस्ताक्षर गरेका छन् । नेकपा एमाले भित्रको माधवकुमार नेपाल र झलनाथ खनाल समूहका २३ सांसदहरुले देउवालाई समर्थन गरेका हुन् ।

यसअघि देउवाको समर्थनमा हस्ताक्षर गरेर राष्ट्रपति कार्यालयमा दाबी पेश गर्दा नेपाल–खनाल समूहका २६ जना सांसदले हस्ताक्षर गरेपनि सर्वोच्च अदालतमा रित दायर गर्न गरिएको हस्ताक्षरमा २३ जना सांसदले मात्रै हस्ताक्षर गरेका छन् । यसपटक गोकर्ण विष्ट, पवित्रा निरौला र गणेश पहाडीले हस्ताक्षर गरेनन् ।

नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, जनमोर्चा, एमाले (खनाल–नेपाल समूह), जसपा (भट्टराई–यादव समूह) का सांसदले संविधानको धारा ७६(५) अनुसार नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्ति गर्न माग गर्दै र प्रतिनिधि सभा विघटनविरुद्ध सर्वाेच्चमा रिट दायर गरेका हुन् ।

यस अघियसअघि देउवाको समर्थनमा हस्ताक्षर गरेर राष्ट्रपति कार्यालयमा दाबी पेश गर्नेमध्ये रिट दायर गर्न कांग्रेसका ६१, माओवादी केन्द्रका ४८, एमालेका २३, जसपाका १२ र जनमोर्चाका १ सांसदले हस्ताक्षर गरेका छन् ।

देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउन हस्ताक्षर गर्ने एमाले (नेपाल–खनाल) समूहका २३ सांसदहरु
१. झलनाथ खनाल
२. माधवकुमार नेपाल
३. भीम रावल
४. घनश्याम भुसाल
५. सुरेन्द्र पाण्डे
६. कल्याणी खड्का
७. कृष्णलाल महर्जन
८. जीवनराम श्रेष्ठ
९. झपट रावल
१०.दीपकप्रकाश भट्ट
११.नारायण खतिवडा
१२.निरादेवि जैरू
१३.रामकुमारी झाँक्री
१४.लक्ष्मीकुमारी चौधरी
१५.विरोध खतिवडा
१६.सरलाकुमारी यादव
१७.सोमप्रसाद पाण्डे
१८.कलिला खातुन
१९.पुष्पाकुमारी कर्ण कायस्थ
२०.भवानीप्रसाद खापुङ
२१.मुकुन्द न्यौपाने
२२.मेटमणी चौधरी
२३.यज्ञराज सुनुवार

प्रतिक्रिया