News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

राष्ट्रपतिको कदमप्रति कांग्रेस आक्रोशित, आकस्मिक बैठक बस्दै

राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीबाट विधि–पद्धति मिचेर लोकतन्त्रमाथि हमला भएको आरोप

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संसद विघटन र निर्वाचनको मिति घोषणा गरेपछि नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले आकस्मिक बैठक बोलाएका छन् । पार्टी पदाधिकारी तथा पूर्वपदाधिकारीको आकस्मिक बैठक देउवा निवास बूढानीलकण्ठमा बस्न लागेको हो ।

मन्त्रिपरिषद्को सिफारिसमा राष्ट्रपति भण्डारीले शुक्रबार राति प्रतिनिधिसभा विघटन गरी आगामी कार्तिक २६ र मंसिर ३ गते प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्ने मिति तोकेपछि कांग्रेसका नेताहरुले चर्को विरोध गरेका छन् । आकस्मिक बैठकमा सरकारको कदमको प्रतिवाद गर्नका लागि कांग्रेसले रणनीति तय गर्ने भएको छ ।

कांग्रेस सभापति देउवाले पार्टीका नेताहरुसँग छलफल गरेपछि विपक्षी दलका नेताहरुसँग छलफल गरेर कसरी अघि बढ्ने भन्ने विषय तय गर्ने भएका छन् । सभापति देउवाले माओवादी केन्द्र, नेकपा एमालेका माधव नेपाल र जनता समाजवादी पार्टीका उपेन्द यादव पक्षसँग छलफल गर्नेछन् ।

पार्टी सभापति देउवाले बहुमत सांसदहरुको हस्ताक्षरसहित प्रधानमन्त्रीमा दाबी गरे पनि राष्ट्रपतिले नियतवश त्यसलाई खारेज गरिदिएको भन्दै कांग्रेस आक्रोशित बनेको छ । राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीबाट विधि–पद्धति मिचेर लोकतन्त्रमाथि हमला भएको भन्दै कांग्रेसका नेताहरुले चर्को विरोध गरिरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया