News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

नयाँ सरकार गठन बारे छलफलमा जुट्दै माओवादी केन्द्र

फाईल तस्विर

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र)को स्थायी समितिको बैठक आज बस्दैछ । नयाँ सरकार गठन र समसामयिक विषयमा छलफल गर्नका लागि स्थायी समितिको बैठक बोलाईएको हो ।

बैठकमा सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता र नयाँ सत्ता समीकरणको प्रयासबारे छलफल हुने केन्द्रीय कार्यालयका सचिव श्रीराम ढकालले जानकारी दिए । प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस र जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)ले नयाँ सरकारका विषयमा निर्णय नगर्दा अन्यौंल भएको भन्दै माओवादी नेताहरु छलफलमा जुटेका हुन् ।

सर्वोच्च अदालतले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को एकता प्रक्रिया भंग गर्दै माओवादी केन्द्र व्युँताइदिएपछि अध्यक्ष प्रचण्ड नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकार बदल्ने प्रयत्नमा छन् । तर माओवादी केन्द्रले नै नयाँ सरकार निर्माणका लागि सरकारबाट आफ्नो समर्थन फिर्ता लिन सकिरहेको छैन । जसले गर्दा प्रतिपक्ष दलका नेताहरुले पनि माओवादीहरुको कडा आलोचना गर्दै आईरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया