News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा संलग्न एमाले नेता र विचौंलियालाई जोगाउन ओलीको दौडधुप

प्रधानमन्त्री प्रचण्डले भने-'प्रक्रिया रोकिँदैन, दृढताका साथ अगाडि जान्छ ।'

नेकपा एमालेका अध्यक्ष खड्गप्रसाद ओली नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा संलग्न नेकपा एमालेका सचिवदेखि विचौंलियाहरुलाई जोगाउने दौडधुपमा दोस्रोपटक प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसँग भेटघाट गर्दै । तस्विर साभार

काठमाडौं, २३ वैशाख । नेपाली नागरिकलाई भुटानी शरणार्थी बनाएर अमेरिका पठाउने धन्दामा संलग्न भएको आरोपमा प्रहरीले नेकपा एमालेका सचिव टोपबहादुर रायमाझी र एमाले उपाध्यक्ष तथा गृहमन्त्री रामबहादुर थापा बादलका छोरा प्रतीकविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी गरेसँगैं एमालेका अध्यक्ष खड्गप्रसाद ओली आरोपितहरुलाई जोगाउन निकैं दौडधुपमा लागिरहेका छन् ।

नेपाल प्रहरीले एमाले सचिव रायमाझीका छोरा सन्दीप, तत्कालिन गृहमन्त्री रामबहादुर थापा बादलका सुरक्षा सल्लाहकार इन्द्रजित राई र पूर्वगृहसचिव टेकनारायण पाण्डेसहितको गिरोहलाई पक्राउ परेसँंगैं अध्यक्ष ओलीले प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई यसैं विषयलाई लिएर दोस्रोपटक आज शनिबार भेट्न गएका हुन् ।

सिंहदरबारमा भएको भेटमा एमाले अध्यक्ष ओलीले यही विषयमा कुराकानी गरेको प्रधानमन्त्री प्रचण्डले पत्रकारहरुलाई बताए । ‘अस्ति पनि उहाँको कन्सर्न थियो यही विषयमा । आज पनि यही विषयमा कन्सर्न राख्नुभयो । मैले जनरल कुरा राखेँ’, प्रचण्डले भने ।

ओलीसँग भेटपछि पत्रकारहरुको प्रश्नमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डले नक्कली भुटानी शरणार्थीको घटनामा अनुसन्धान नरोकिने बताएका छन् । ‘‘रोकिँदैन, प्रक्रिया र प्रचलित ऐन अनुसार दृढताका साथ अगाडि जान्छ । दोषी कोही नछुटुन्, निर्दोष कोही नपरुन् भन्ने मान्यताबाट बोल्ड रुपमा अगाडि जान्छ’ उनले भने ।

गृह मन्त्रालयमा रहेको भुटानी शरणार्थीको नामावलीसम्बन्धी फाइल संशोधन गरेर नेपाली नागरिकको नाम समावेश गरेर लाखौं रुपैयाँ असुलेर अमेरिका पठाउने तयारी भइरहेको थियो । यसअघि रायमाझीविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी भएको भोलिपल्ट बिहीबार एमाले अध्यक्ष ओलीले प्रधानमन्त्री प्रचण्डसँग भेट गर्न पुगेका थिए । त्यस क्रममा उनले पटक पटक मन्त्री भइसकेको र सांसद भइसकेको व्यक्तिलाई बाटोबाटै पक्राउ गर्नुनपर्ने प्रतिक्रिया दिएका थिए । ओलीले खुलेआम दोषीलाई बचाउने प्रयास गरेसँगैं एमाले सचिव रायमाझी फरार भएका थिए ।