News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

अन्तर्राष्ट्रिय प्रमुख समाचार

चर्को विरोधपछि पछि हट्यो सरकार, विदेशबाट ल्याईने मोवाइलमा कडाई नगर्न निर्देशन

पोखरा, १६ पुस । विदेशमा रहेका नेपालीहरुको चर्को विरोधपछि आजबाट लागू हुने भनिएको एमडिएमएस प्रणाली तत्कालका लागि कार्यान्वयन नहुने भएको छ । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले विदेशबाट फर्केका नेपालीलाई मोवाइल ल्याउन गरिएको कडाई तत्कालका लागि कार्यान्वयन नगर्न निर्देशन दिएका छन् ।

विदेशमा रहेका नेपालीहरुको चर्को विरोध पछि मोवाइल नेपाल ल्याउन गरिएको कडाईबाट सरकार पछि हटेको हो । विदेशमा रहेका नेपालीहरुले आफन्त र परिवारजनका लागि भनेर कोसेली र उपहार स्वरुप ल्याईने मोवाईलमा कडाई गर्दै पुस १५ गतेदेखि नेपालमा त्यस्ता मोवाईलहरु नचल्ने भन्दै नेपाल दुरसञ्चार प्राधिकरणले ‘एमडिएमएस प्रणाली’ लागू गर्दै थियो ।

वैदेशिक रोजगारीका लागि विदेशमा रहेका नेपालीहरुले सरकारले विदेशबाट १ थान मोवाइल ल्याउँदा पनि १८ प्रतिशत कर असुल्ने र दुईटा भन्दा बढि भएमा जफत गर्ने निर्णय गरेको थियो । भन्सार छलेर विदेशबाट ल्याइएका मोवाइल फोनहरुको गैरकानुनी आयात, बिक्री बितरण र प्रयोगलाई निरुत्साहित गर्न सरकारले यस्तो कडाई गर्न लागेको थियो ।

तर वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीहरुले रेमिट्यान्सबाट पैसा पठाउन रोक्ने भन्दै सामाजिक सञ्जालमा ‘नो रेमिट्यान्स’ अभियान नै चलाएका थिए ।