News Portal

ताजा शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

स्याङ्जामा कांग्रेसका धनराज गुरुङको अग्रता कायमैं

नेपाली कांग्रेसका उपसभापति धनराज गुरुङ

स्याङ्जा, ७ मंसिर । स्याङ्जा निर्वाचन  क्षेत्र नं. २ प्रतिनिधि सभातर्फ नेकपा एमालेकी सचिव पद्मा अर्याललाई पछाडि पार्दै ५ दलीय गठबन्धनका साझा उम्मेदवार नेपाली कांग्रेसका उपसभापति धनराज गुरुङले निरन्तर अग्रता कायम गरिरहेका छन् । काँग्रेसका गुरुङले २ हजार २ सय १३ मतले एमालेकी अर्याललाई पछाडि पारेका छन् । मतगणना जारी छ ।
काँग्रेसका गुरुङले २२ हजार ४८० मतसहित अग्रता लिईरहँदा एमालेकी सचिव अर्यालले २० हजार २६७ मत पाएकी छन् । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका टिकराज गुरुङको पक्षमा ७ हजार २३८ मत प्राप्त गरेका छन् ।

त्यस्तै, प्रदेश सभा २ तर्फ काँग्रेसका उम्मेदवार महेश भट्टराई १० हजार २६१ मतसहित अगाडि छन् । भट्टराईका प्रतिस्पर्धी एमालेका उम्मेदवार बुद्धिमान श्रेष्ठले १० हजार ११९ मत प्राप्त गरेका छन् । उनीहरुबीच १ सय ४२ मतको अन्तर छ । प्रदेश सभा १ तर्फ भने नेपाली काँग्रेसका उम्मेदवार भोजराज अर्याल विजयी भइसकेका छन् ।

बाजुरा र दोलखामा गठबन्धनका उम्मेदवार अगाडि
त्यसैगरी, बाजुरामा पनि ५ दलीय गठबन्धनका साझा उम्मेदवार नेपाली काँग्रेसका बद्री पाण्डेले नेकपा एमालेका उम्मेदवार कर्ण थापा भन्दा २ हजार २ सय २४ मतले अग्रता लिईरहेका छन् । काँग्रेसका पाण्डेले ८ हजार ८ सय ५२ मत प्राप्त गर्दा ६ हजार ६ सय २८ मत प्राप्त गरेका छन् । बाजुरामा कूल खसेको ६० हजार १५२ मतमध्ये २० हजार ६३६ मत गणना भइसकेको छ ।

त्यस्तै, दोलखामा नेकपा माओवादी केन्द्रका गंगा कार्की (विश्व)ले एमालेका बालकृष्ण शिवाकोटीलाई ७ सय मतको अन्तरले अग्रता लिईरहेका छन् । माओवादीका विश्वले ७ हजार ९सय ९५ मत प्राप्त गर्दा एमालेका शिवाकोटीले ७ हजार २९५ मत पाएका छन् । मतगणना भने जारी छ ।