News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार राजनीति

‘इम्बोस्ड प्लेट जडान गर्न जनतालाई धम्की नदिइयोस्’ : गगन थापा

'पूर्वाधार तयार नगरी धम्कीको भाषामा जारी गरिएको सूचना तत्काल खारेज गर्नुपर्नेमा जोड'

काठमाडौं, २३ जेठ । इम्बोस्ड प्लेट जडानका विषयमा चौतर्फी विरोध भइरहेको अवस्थामा नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले इम्बोस्ड प्लेट जडानमा जबरजस्ती नगर्न माग गरेका छन् । संसदमा विशेष समयमा बोल्दै आज नेता थापाले पूर्वाधार तयार नगरी नागरिकलाई धम्कीको भाषामा जारी गरिएको सूचना तत्काल खारेज गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

गण्डकी र बाग्मती प्रदेशमा साउन १ गतेदेखि इम्बोस्ड नम्बर प्लेट नलगाए कारवाही गरिने भन्दै शुक्रबार यातायात व्यवस्था विभागले सूचना जारी गरेकोमा नेता थापाले आपत्ति जनाए । नेता थापाले भने–‘इम्बोस्ड नम्बर प्लेटबारेका व्यवस्थाहरु सच्याउनुपर्नेमा सरकारले सजिलो तर, गलत बाटो लिएको छ ।’

‘प्लेट जडानको काम सुरु नभएकोमा ताकेता कार्यालयमा गर्ने कि नागरिकलाई तर्साउने ?’ नेता थापाले भने–‘सरकारले भनेको काम भनेको समयमा नगर्ने, अनि आफूले कमी कमजोरी गरेर नागरिकलाई दुःख सजाय दिने ? अबको १५ महिनामा २५ लाख सवारीमा इम्बोस्ड जोड्ने भनिएको छ, दिनको ५ हजारमा इम्बोस्ड जोड्नुपर्छ, कसरी सम्भव छ, २–३ वटा कार्यालयबाट ?’

ठेकदार कम्पनीसँगको सम्झौताअनुसार १६ महनाभित्रै यो जडानको काम टुंग्याइनुपर्ने हो । प्लेट जडानको काम नसकिए सरकारले आर्थिक दायित्व बेहोर्नुपर्ने अवस्था आएपछि जनतामाथि जबरजस्ती गर्न खोजिएको नेता थापाको भनाई थियो ।

सरकारले राजपत्रमा सूचना प्रकाशित गरेर मंसिरबाटै इम्बोस्ड नम्बर प्लेट जडानको लागि तालिका बनाए पनि अहिलेसम्म सबै यातायात कार्यालयमा काम नै सुरु हुन सकेको छैन ।