News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

प्रमुख समाचार

मध्यरातमा गएको भूकम्पमा परी एकसय २८ जनाको मृत्यु, एकसय ५० जना घाईते

'जाजरकोट आसपासलाई केन्द्र बनाएर ६.४ म्याग्निच्युडको भुकम्प जाँदा ठूलो धनजनको क्षति'

जाजरकोट, १८ कार्तिक । जाजरकोट आसपासलाई केन्द्र बनाएर मध्यराती गएको ६.४ म्याग्निच्युडको भुकम्पमा परी हालसम्म करिब एकसय २८ जनाको मृत्यु र एकसय ५० जना घाईते भएका छन् । भूकम्पबाट जाजरकोट र रुकुम पश्चिममा ठूलो क्षति भएको छ । जाजरकोटको नलगाड र रुकुमको आठविसकोट नगरपालिका र सानीभेरी नगरपालिकामा ठूलो क्षति भएको छ । जाजरकोटमा ९२ जनाको मृत्यु र ५५ जना घाइते र रुकुम पश्चिममा ३६ जनाको मृत्यु र ८५ जना घाइते भएका छन् ।

प्रहरी र स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुका अनुसार नलगाड नगरपालिकाकी उपमेयर सरिता सिंह सहित जाजरकोटमा मात्र हालसम्म ४४ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ । भूकम्पमा परी ज्यान गुमाउनेहरुमा भेरी नगरपालिकाका ३० जना, कुशे गाउँपालिकाका ७ जना, छेडागाड नगरपालिकाका १ जना र नलगाड नगरपालिकाका ६ जना रहेका छन् ।

त्यसैगरी, जाजरकोटसँगैं रहेको रुकुम पश्चिममा पनि भूकम्पले ठुलो क्षति पुर्‍याएको छ । रुकुम पश्चिममा अहिलेसम्म ३६ जनाको मृत्यु भएको छ । जसमा ८५ जना घाइते भएका छन् । घाइते मध्ये ९ जनाको अवस्था गम्भिर रहेको र उनीहरुलाई हेलिकप्टरमार्फत् उद्धार गरी लैजाने तयारी भईरहेको त । बाँकी घाइतेहरुलाई जिल्ला अस्पताल र चौरजहारी अस्पताल लगायत अन्य विभिन्न संस्थामा उपचार भईरहेको छ ।

भूकम्पका कारण सडक अवरुद्ध हुँदा जाजरकोटमा उद्धार कार्यमा कठिनाई देखिएको छ । केही ठाउँमा सञ्चार सम्पर्क विच्छेद पनि भएको छ । भूकम्प प्रभावित क्षेत्रमा प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ स्वास्थ्यकर्मीको टोलिसहित प्रभावित क्षेत्रमा जान लागेको प्रेस सल्लाहकार गोविन्द आचार्यले जानकारी दिएका छन् ।