News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

क्राईम–न्यूज प्रमुख समाचार

डान्सबार र रेष्टुरेण्टको आडमा अपहरण धन्दा चलाउने दुर्गाबहादुर (डेबिड) पुर्पक्षका लागि थुनामा

दुर्गाबहादुरले रैदासकी श्रीमतीबाट १५ लाख ९२ हजार रुपैयाँ फिरौती असुलेपछि अपहरण मुक्त गरेको अनुसन्धानबाट खुलेको

पोखरा । मलेसियामा बसेर गुन्डागर्दी र अपहरण गरेको आरोपमा पक्राउ परेका डेबिड भनिने दुर्गाबहादुर श्रेष्ठलाई जिल्ला अदालत काठमाडौंले पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउन आदेश दिएको छ । मलेसियामा डान्सबार तथा रेष्टुरेन्ट सञ्चालन गर्दै आएका दुर्गाबहादुरले वैदेशिक रोजगारमा गएका नेपालीलाई अपहरण गर्ने र रकम असुल्ने धन्दा सञ्चालन गर्दै आईरहेका थिए ।

दुर्गाबहादुर नेपाल आएको गोप्य सूचनाको आधारमा प्रहरीले काठमाडौंको कान्ति बाल अस्पताल नजिकको सडकबाट पक्राउ गरिएको ब्युरो प्रमुख डीआईजी सहकुल थापाले जानकारी दिएका छन् ।

अपहरण तथा शरीर बन्धक सम्बन्धी अभियोगमा दुर्गाबहादुरलाई केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरो (सीआईबी)को टोलीले पक्राउ गरेको थियो । दुर्गाबहादुरलाई अदालतको आदेशपछि डिल्लीबजार कारागार चलान गरिएको छ । दुर्गाबहादुरले दाङको पहरुवा भन्ने स्थानका मध्म रैदासलाई अपहरण गरी सात दिनसम्म बन्धक बनाएको उजुरी सीआईबीमा परेको थियो ।

रैदासकी श्रीमतीलाई फोन गरेर दुर्गाबहादुरले हिमालयन बैंक लिमिटेडमा रहेको आफ्नो खातामा ६० हजार रिंगेट जम्मा गराउन बाध्य बनाएका थिए । पैसा जम्मा नगरे रैदासलाई मारिदिने धम्कीसमेत उनकी श्रीमतीलाई दिएका थिए ।
पटक पटक गरी दुर्गाबहादुरले रैदासकी श्रीमतीबाट १५ लाख ९२ हजार रुपैयाँ फिरौती असुलेपछि अपहरण मुक्त गरेको अनुसन्धानबाट खुलेको सीआईबीका प्रमुख डीआईजी थापाले जानकारी दिए ।

डान्सबार तथा डिस्को सञ्चालन गर्ने व्यवसायीहरुको पृष्ठभूमि अपराधिक हुने र उनीहरुले त्यहाँ भित्र लागूऔषध कारोवारदेखि मानिस अपहरणसम्मका धन्दा सञ्चालन गर्ने हुँदा राजनीतिक पहुँच र पैसाको प्रभावमा नपरी सीआईबीले देशव्यापी रुपमा नै निगरानी र कडाई गर्न आवश्यक देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया