News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

क्राईम–न्यूज डन न्यूज खोज प्रमुख समाचार

सूर्यदर्शन सहकारी ठगीमा एमाले नेता राजिव पहारीको पनि संलग्नता

पोखरा, २८ वैशाख । सूर्यदर्शन बचत तथा ऋण सहकारी ठगीमा नेकपा एमालेका नेता राजिव पहारी पनि संलग्न रहेको तथ्य भेटिएको छ । पोखरा महानगरपालिकाले पुनः गरेको छानबिनमा एमालेका नेता पहारीको पनि संलग्नता देखिएको हो ।

जीवी राई र गुन्डा नाईके शिवबहादुर गुरुङ (महेन्द्र भोटे)का संरक्षकका रुपमा चिनिएका पहारीले सहकारीबाट चुनावी खर्चको नाममा लाखौं रुपैयाँ हिनामिना गरेका छन् । पछिल्लो प्रतिवेदनमा १५ लाख रुपैयाँ नेता पहारीले चुनावी खर्च शीर्षकमा सहकारीबाट लिएको तथ्य भेटिएको हो । नेता पहारीले चुनावदेखि विभिन्न कार्यक्रमका नाममा सहकारीबाट लाखौं रुपैयाँ बिना रेकर्ड सहकारीका अध्यक्षको डायरीमा टिपाएर लिने गरेको अनुसन्धानका क्रममा भेटिएको हो ।

टोले गुन्डा महेन्द्रे भोटेलाई एलजी ग्रुपका दर्जनौं गुन्डाहरुसहित नेकपा एमालेमा प्रवेश गराउने मुख्यपात्रहरु मध्येका एक राजीव पहारीसँग अँकमाल गर्दै गर्दाको तस्विर ।

सूर्यदर्शन सहकारीको मुद्दामा जीवी राईसहित महेन्द्र भोटे पक्राउ पर्ने भएपछि नेता पहारीले पोखराको फिस्टेल लजमा प्रहरी प्रशासन, सरकारी वकिल, पोखरा महानगरपालिकाका प्रतिनिधि भेला गरेर एमालेका नेता महेश बस्नेतको उपस्थितिमा मुद्दालाई कमजोर बनाउन अनेकन् षडयन्त्र गरेका थिए । सहकारीको हरेक कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिका रुपमा जाने पहारीले सर्वसाधारण बचतकर्ताहरुले जम्मा गरेको रुपैयाँ हिनामिना गर्ने जीवी राई समूहको संरक्षणमात्र नगरी अपराधबाट जोगाउन अनेकन् सौदाबाजी र वार्गेनिङमा समेत संलग्न रहँदैं आएका थिए ।

सूर्यदर्शन सहकारी बचत तथा ऋण सहकारीको साधारण सभामा प्रमुख अतिथिका रुपमा पुगेका नेकपा एमालेका नेता राजिव पहारी र सहकारीका अध्यक्ष जीबी राई ।

सूर्यदर्शन सहकारी बचत तथा ऋण सहकारीको कार्यक्रममा अगाडि मञ्चमाा क्रमशः महेन्द्र भोटे, नेकपा एमालेका राजिव पहारी र सहकारीका तत्कालिन अध्यक्ष जीबी राईसहितको टोली ।

ले हेर्नुस् जीबी राइसँगको सहकार्य: सूर्यदर्शन सहकारी बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको कार्यक्रममा नेकपा एमालेका नेता राजिव पहारी, टोले गुन्डा महेन्द्र भोटे र सहकारीका तत्कालिन अध्यक्ष जीबी राई सहितको सामूहिक तस्विर ।

अपराध र राजनीतिको संयोजन: नेकपा एमालेका नेता महेश बस्नेत र राजिव पाहारी टोले गुन्डा महेन्द्र भोटेको साथमा ।