News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

क्राईम–न्यूज डन न्यूज खोज प्रमुख समाचार

महेन्द्र भोटे लगायलाई थुनामा राख्न जिल्लाकैं आदेश उच्चद्वारा सदर

न्यायालयमाथि शंका बढेपछि पीडित बचतकर्ताहरु न्याय परिषदमा जाने तयारीमा

पोखरा, १५ फागुन । सूर्यदर्शन सहकारी ठगीको अभियोगमा पुर्पक्षका लागि थुनामा रहेका राष्ट्रिय युवा संघका केन्द्रीय नेता शिवबहादुर गुरुङ ‘महेन्द्र भोटे’ लगायतले दायर गरेको पुनरावलोकनमा उच्च अदालत पोखराले जिल्ला अदालत कैं आदेश सदर गरेको छ ।

सहकारी ठगीको अभियोगमा कारागारमा रहेका सूर्यदर्शन सहकारीका कोषाध्यक्ष कुमार रम्तेल, उपाध्यक्ष कैलाशकुमार दर्लामी र सञ्चालक समितिका पूर्वसदस्य महेन्द्र भोटेले जिल्ला अदालत कास्कीको आदेश बदरको माग गर्दै उच्चमा पुनरावलोकनको निवेदन दिएका थिए ।

पुनरावलोकनको निवेदनमाथि सुनुवाई गर्दै उच्च अदालतका न्यायाधीशद्वय मिलन राई र उमेश कोइरालाको संयुक्त इजलासले जिल्लाको आदेश सदर गर्ने फैसला गरेका हुन् ।

सहकारी ठगीमा संलग्न राष्ट्रिय युवा संघ नेपालका उपमहासचिव महेन्द्र भोटेलाई कारागार लैजाँदैं प्रहरी ।

सहकारी ठगीमा फरार रहेका गितेन्द्र बहादुर राई(जीवी) का मुख्य सहयोगी रम्तेललाई अदालतले असोज २१ गते पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउन आदेश दिएको थियो । फरार रहेका दर्लामीलाई १२ पुसमा र भोटेलाई पुस १८ गते पुर्पक्षका लागि थुनामा गएका थिए ।

१८ हजार बचतकर्ताको डेढ अर्ब बढी रकम ठगी गरेको अभियोगमा १९ जना प्रतिवादी बनेका थिए । अधिकांश प्रतिवादीहरू अझैँ फरार छन् । पछिल्लो समय सहकारी ठगीबारे बचतकर्ताहरूले दिएको पूरक अभियोग पत्रका आधारमा रवि लामिछानेसहितमाथि प्रहरीले अनुसन्धान गरिरहेको छ ।