News Portal

ताजा शिर्षकहरु

चर्चित शिर्षकहरु

क्राईम–न्यूज प्रमुख समाचार

बिना लाईसेन्स स्कुल बस हाँकेर विद्यार्थीको ज्यान लिने प्राचार्य आत्मबहादुर पुर्पक्षका लागि कारागार चलान

विद्यार्थीको मृत्यु भएपछि नक्कली ड्राईभर खडा गर्ने प्राचार्य थापाको प्रयास असफल

पोखरा, २९ माघ । बिना लाईसेन्स स्कुल बस हाँकेर आफ्नै ३ वर्षीय विद्यार्थीको ज्यान लिने पोखरा–१८, सराङकोटमा रहेको बाल प्रतिभा बोर्डिङ स्कुलका प्राचार्य आत्मबहादुर थापा आज सोमबार पुर्पक्षका लागि कारागार चलान भएका छन् ।

जिल्ला अदालत कास्कीका न्यायाधीश रामचन्द्र शर्माको इजलासले सवारी ज्यान सम्बन्धि मुद्दामा प्राचार्य थापालाई पुर्पक्षका लागि कारागार चलानको आदेश दिएका हुन् । पीडितका तर्फबाट नवराज कार्कीले माघ २८ गते जिल्ला अदालतमा सवारी ज्यान सम्बन्धि मुद्दा दर्ता गरेका थिए ।

प्राचार्य थापाले चलाएको ग१क ४०८२ नम्बरको स्कुल बसले किचेर यहीं माघ ५ गते पोखरा–२४ स्थित कास्कीकोट काउलेमा ३ वर्षीय बालक समिर कार्कीको मृत्यु भएको थियो । सोही विद्यालयको नर्सरीमा पढ्दै गरेका समिर बसबाट झरेर घरतर्फ जाँदैं गर्दा शुक्रबार दिउँसो पौने ३ बजेतिर स्कुल बसले किचेको थियो ।

प्राचार्य थापा आफैंले बिना लाईसेन्स बस चलाएर विद्यार्थीको मृत्यु भएपछि उक्त घटनाबाट बच्नका लागि नक्कली ड्राईभर खडा गर्ने कोसिस गर्दागर्दै उनी असफल भएका थिए । त्यसो त प्राचार्य थापालाई प्रहरीकोबाट छुटाउन व्यापक राजनीतिक दवाव पनि दिइएको प्रहरीले स्रोतले बतायो ।

बसबाट झरेर घरतिर जाँदै गरेका समीरलाई सोही बसले नैं ठक्कर दिएको थियो । समीरलाई घाइते अवस्थामा तत्कालैं मेट्रोसिटी अस्पताल ल्याईए पनि डाक्टरले दिउँसो ४ बजेतिर मृत घोषणा गरेका थिए ।

प्राचार्य थापा पैसा बचाउने लोभमा गाडीमा न त चालक राख्थे, न त सहचालक :
स्थानीयका अनुसार चालक र सहचालककोे खर्च जोगाउन विद्यालयका प्राचार्य आफैंले नैं स्कुल बस चलाउँदैं आईरहेका थिए । कहिले काँही सहयोगीका रुपमा स्कुल बस चलाउँदा आफ्नै आफन्तको सहयोग लिने प्राचार्य थापाले पैसा जोगाउने चक्करमा एक ३ वर्षीय निर्दोष बालकको ज्यान लिन पुगेका थिए ।